Technologia

Internet Rzeczy, SmartGrid. Projektujemy i produkujemy.

Czas to pieniądz. Już gromadzimy setki milionów rekordów. Online. Na czas. Aby decyzje można było podejmować bezzwłocznie.

Bezpieczeństwo

W dobie przestępczości cybernetycznej bezpieczeństwo danych stało się krytyczne. Dlatego nasze rozwiązanie wyposażone zostało w wielopoziomowe systemy zabezpieczeń do których należą:

  • dedykowany kanał transmisji APN/VPN w sieci wiodącego operatora GSM, autorskie algorytmy szyfrowania danych PA/bk,
  • restrykcyjna polityka bezpieczeństwa i ciągłości pracy centrum przetwarzania danych,
  • portal zabezpieczony certyfikatem SSL (zielona kłódeczka).
  • Skalowalność

Pojęcie skalowalności odnosi się do zdolności urządzenia bądź systemu informatycznego do płynnej obsługi wzrastającego obciążenia. Nasza platforma elektrowniapolska.pl będzie wkrótce obsługiwać tysiące stacji telemetrycznych i sterujących Pliszka. Setki milionów rekordów miesięcznie. Wolumen danych na poziomie operatora sieci GSM. Dlatego korzystamy z rozwiązań Microsoft, MongoDB, IBM i autorskich wysokowydajnych procedur niskopoziomowych.

Centrum Zarządzania i Analiz (NOC)

Przez 24 godziny na dobę 365 dni w roku nasze urządzenia telemetryczne i serwery są pod ścisłą kontrolą. Nasi administratorzy i analitycy dbają aby koszty energii elektrycznej były najniższe a poziom efektywności energetycznej najwyższy. Możesz spać spokojnie.